DODAJ MIEJSCE HISTORYCZNE
kliknij po ...
DODAJ IMPREZĘ HISTORYCZNĄ
kliknij po
DODAJ GRUPĘ REKONSTRUKCYJNĄ
kliknij po ...

Grupy Rekonstrukcji Historycznej

Menu

Rock opera ,,Krzyżacy"
Rodzaj oferty: Koncertvng

Widowisko, powstałe na podstawie książki Henryka Sienkiewicza, będzie można zobaczyć 21 lipca w amfiteatrze nad jeziorem Czos, w Mrągowie.


Na scenie wystąpią: Artur Gadowski /Ira/ - król Jagiełło, Maciej Balcar /Dżem/ - Jurand ze Spychowa, Paweł Kukiz /Piersi/ - Konrad von Jungingen, Maciej Silski - Zbyszko z Bogdańca oraz Olga Szomańska - Danuśka, córka Juranda.

Akcja spektaklu toczy się na przełomie XIV i XV wieku. Opowiada przede wszystkim historię miłości Danusi Jurandówny i Zbyszka z Bogdańca oraz zakochanej w  Zbyszku Jagienki Zychówny, porusza też wątek polityczno-historyczny (konflikt polsko-krzyżacki i wielka wojna w 1410 roku z Krzyżakami)  oraz historię tragicznych losów Juranda ze Spychowa.
 
KRZYŻACY to jedna z najsłynniejszych powieści historycznych Henryka Sienkiewicza, wydana w formie książkowej w 1900 roku., przetłumaczona na 25 języków. To historia romantycznej miłości Zbyszka z Bogdańca i Danuśki - córki Juranda, ukazana na tle wydarzeń historycznych XV wieku. Kulminacją powieści jest bitwa pod Grunwaldem, zakończona wielkim triumfem wojsk polsko-litewskich.

Nakręcony na podstawie książki Sienkiewicza film pod tym samym tytułem to także  najchętniej oglądany obraz w historii polskiej kinematografii – do tej pory obejrzało go blisko 33 milionów widzów.
 
Informacje o biletach wkrótce.
 
Organizatorem koncertu jest Centrum Kultury i Turystyki - tel. (89) 743 34 50, e-mail: ckit@ckit.mragowo.pl
Powiadom znajomegoImprezy tego Organizatora: